Bioregeneračné centrum, alternatívna medicína


Ohlasy


Adam

3.ročný Adamko s vrodenou poruchou neurofibromatóza, epilepsiou a susp. DMP navštívil Skenar terapiu za účelom zlepšenia komunikácie, v jeho prípade lekári povedali, že šanca aby niekedy rozprával bola minimálna. Po 3 cykloch Skenar terapie (15 – 20 sedení) chlapec začal rozprávať, zlepšila sa mu sociálna a adaptačná schopnosť – následne ho zaradili do škôlky, ako 4,5 ročný začal spoznávať písmená, písať slová na počítači a učiť sa básničky a pesničky naspamäť.

zdroj: https://medipulz.sk/referencie/postihnute-deti/adam/


Môj príbeh

Volám sa Lucia, mám 29 rokov a už vyše 4 mesiace som matkou krásneho syna. Pre niekoho to môže byť samozrejmosťou, pre nás však bolo Adamkovo narodenie vytúženou udalosťou, keďže sme po niekoľkých rokoch snaženia už mali obavy, či vôbec budeme môcť mať deti.
 
K skenar terapii ma priviedli moje dlhotrvajúce zdravotné problémy (nesúvisiace len s otehotnením), ktoré v mojom prípade nevedela vyriešiť konvenčná medicína. Točila som sa v nekonečnom kolobehu vyšetrení u množstva odborných lekárov a vyskúšala som veľa liekov, úľava však neprichádzala.
Musím priznať, že predtým som nevyhľadávala alternatívnu medicínu, mala som voči nej určitú skepsu. Vzhľadom na môj stav (nekonečná únava, nešpecifické tráviace problémy, bolesti kĺbov a svalov, extrémne bolestivá menštruácia a ženské ťažkosti súvisiace s diagnostikovanou endometriózou atď.), ktorý mi znemožňoval nielen otehotnieť, ale aj plnohodnotne profesionálne a rodinne žiť, som nakoniec súhlasila.
 
 Bolo mi zistené premnoženie rôznych choroboplodných baktérií vo viacerých orgánoch, celkovo oslabená imunita a následkom toho nerovnováha v hormonálnom systéme. Začala som sa liečiť homeopatiami, prírodnými produktmi čínskej medicíny, absolvovala som tiež liečbu magnetickou dekou a Skenar terapiu. Na začiatku liečby sa môj stav mierne zhoršil, na čo som bola upozornená.
 
Postupne som sa však začala cítiť lepšie a znova objavila radosť zo života. Išlo to však naozaj postupne a niekedy sa môj stav prechodne znova zhoršil. Keď som sa už dlhodobo cítila lepšie, podstúpila som intenzívnu terapiu Skenarom zameranú na reprodukčné orgány. Onedlho na to sa mi podarilo otehotnieť.
 
Tehotenstvo prebehlo bezproblémovo a z pôrodu mám celkom netypicky veľmi príjemný zážitok.Rodila som do vody bez použitia akýchkoľvek liekov alebo epidurálu a príchod nášho syna na svet som si dokonale vychutnala. Celkovo musím povedať, že liečba prebiehala nielen vo fyzickej rovine, ale aj v duchovnej. Uvedomila som si, že byť v harmónii sama so sebou a neprepínať sa je základným predpokladom môjho zdravia.
 
Okrem Skenar terapie som prehodnotila môj životný štýl. Prestala som prikladať takú dôležitosť mojej práci (ktorá bola pre mňa veľkým zdrojom stresu), začala som sa ináč stravovať (tesne pred otehotnením som 3 mesiace žila na takmer surovej strave a zeleninovo – ovocných šťavách) a začala som viac relaxovať a hýbať sa (pre mňa osobne je ideálna joga).
 
Myslím si, že obrovskou výhodou a zároveň nevyhnutným predpokladom úspechu liečby v Skenar terapiou je celistvý pohľad na človeka, ktorý tak žalostne chýba v tradičnom zdravotníctve. Takmer každý odborný lekár, ktorý ma vyšetril, sa zameriaval výlučne na svoje pole pôsobnosti a unikali mu dôležité súvislosti. Nakoniec som mala doma desiatky liekov, ktoré nielen že nič neriešili a dokonca sa vylučovali, ale zbytočne zaťažovali môj organizmus.
 
Nájdenie príčin mojich problémov (na rozdiel od konštatovania dôsledkov), nasadenie efektívnej individuálnej terapie (prírodné produkty a liečba Skenarom), a zároveň trpezlivosť v kombinácii s ochotou zmeniť zabehaný spôsob života boli hlavným kľúčom k úspechu.
 
Som veľmi rada, že som mala možnosť spoznať ju ako aj alternatívne metódy liečby.
Lucia
 

zdroj: https://www.skenar.sk/skenar_ohlasy/


Mária, 54 rokov: bolesti chrbtice

Skenar terapiu som objavila v čase, keď som začala mať vážne problémy s chrbticou. Už dlhšiu dobu som pociťovala bolesti, ale dúfala som, že to „rozchodím“. Neskôr ma začala bolieť celá pravá noha až po členok a bola to taká ťahavá bolesť, ktorá sa stupňovala pri dlhšom sedení a v noci v kľude. Chodila som na terapiu k neurológovi, na plynové injekcie a infúzie s liekovou terapiou, ale ani po troch týždňoch nenastalo zlepšenie. Až po terapii skenarom ustupovali bolesti a cca po dvoch mesiacoch som mohla vypustiť lieky, ktoré tlmili bolesť.

Skenar terapiu som zvolila aj vtedy, keď sa mi z ničoho nič začala krútiť hlava. Obvodná lekárka ma vyšetrila a povedala, že to mám od chrbtice. Tak som neváhala a objednala sa hneď na skenar terapiu. Závraty ustúpili hneď po hodinovej terapii skenarom a také slabé “záchvevy hlavy” boli do troch dní preč. Všetko bez liekov. Keby som brala lieky, tak by to trvalo aj tri mesiace.

zdroj: https://www.skenarcentrum.sk/referencie


 

Príbeh Maroša a jeho manželky
 
Možno sa životné príbehy zdajú niekomu ako vymyslené rozprávky, ktoré si niekto vymyslel. Život ich však píše sám a často im uveríme až keď ich sami prežijeme a ešte aj vtedy zapochybujeme či to môže byť pravda. Ja Vám jeden takýto príbeh ponúkam a buďte si istí,že nie je vymyslený, lebo je to príbeh, ktorý sa stal mne.
 


Už v detstve som mal pocit, že sa veľmi skoro unavím a výkony ktoré iní podávali pri športe a neskôr pri práci hravo, ja som musel vynakladať veľké úsilie.

Stále som mal pocit, že mi chýba energia a do všetkého sa musím nútiť. Vyskytli sa prvé problémy s chrbticou, keď som začal trénovať futbal za dorast a behal som okolo ihriska, napínalo ma na vracanie. Tieto zdravotné problémy som si však ako dieťa ešte tak neuvedomoval a oni sa začali nabaľovať 
a postupne pribúdali.
Keď som dosiahol vek 34 rokov, pripadal som si ako starec lebo bolesti chrbtice a vnútorných orgánov sa hlásili každý deň.

Začal som chodiť po vyšetreniach a doktoroch. Moja zdravotná karta sa pomaly napĺňala ale ani lieky a lekári mi nevedeli pomôcť. Môj ošetrujúci lekár sa zmohol len na strohé konštatovanie, že všetky problémy mám zo zvýšeného krvného tlaku a ostatné si namýšľam. Začal som pomýšľať na najhoršie, že mám rakovinu, alebo inú strašnú chorobu a zomriem. Takto som sa trápil a prežíval.
Medzi časom som si predsa založil rodinu, s manželkou sa nám narodili dve deti a zdravotné problémy som odsunul na druhú koľaj. Raz v noci sa mi stalo, že som sa prebudil a mal som znovu bolesti vnútorností chcel som ísť na záchod, ale po ceste som odpadol. Našťastie moja manželka sa zobudila a zavolala sanitku.
Tu sa začína jej príbeh.
 
Od tejto chvíle nevedela manželka riadne spávať. Stále na mňa dávala pozor a nakoniec sa k tomu začali pridružovať iné zdravotné problémy slabosť v nohách, pocity na odpadnutie, strata energie a ďalšie zdravotné problémy. Aj ona absolvovala maratón vyšetrení u lekárov a diagnóza znela psychické problémy a nasadili jej lieky na utlmenie, ale tie jej stav ešte zhoršovali. Ja som týmto diagnózam, čo nám stanovili lekári neveril a začal som hľadať, nejaké alternatívne formy liečenia. Trvalo nám to pol roka, kým sme sa odhodlali na prvú návštevu Skenar tereapie.
Mne a manželke zistili asi 10 druhov rôznych baktérií ,ktoré napádali náš organizmus, nakoľko sme mali úplne zoslabnutú imunitu. U mňa boli zistené hlísty, a navyše aj červ, ktorý sa prenáša z ryby, ktorého som získal ešte v detstve. Postupne poškodzuje pečeň, žlčník a iné vnútorné orgány. Ničí imunitu a otravuje celý organizmus, až to postupne vedie k smrti.
 
 
Dermatitída spôsobená parazitom OPISTHORCHIS FELINEUS
 
 
Diagnózy boli zdrvujúce, ale začala sa liečba. Manželkina imunita sa napravila úplne, začala sa lepšie cítiť a pocity slabosti v nohách sa stratili. U mňa sa vytratili bolesti chrbtice, bolesti vnútorných orgánov a začal som pociťovať viac energie, ktorú môžem zúročiť pri práci.

Život kladie pred nás rôzne prekážky a negatíva- s tým sa stretáva každý, nič v živote nejde ľahko. Ale život nám zároveň dáva aj návody na odstránenie a je na nás, či im uveríme a nájdeme vôľu a silu, aby sme sa pokúsili ich odstrániť.

Maroš s manželkou Agátou. 

zdroj: https://www.skenar.sk/skenar_ohlasy/